Auktionshuset Sønderjylland
Login
Brugernavn
Adgangskode
Husk mig
Log på
Glemt brugernavn?
Glemt adgangskode?
OPRET BRUGER LOGIN
Forside
Køb
Købsguide
Købsvilkår
Online auktioner
Fysiske auktioner
Salg
Salgsguide
Salgsvilkår
Fragt
Fragtmuligheder
Om os
Om Auktionshuset Sønderjylland
Ofte stillede spørgsmål
Vi tilbyder
Dødsboer
Konkurser
Maskiner, Køretøjer & Værktøjer
Runde tal
Kontakt
Vores team
Alle kategorier
Auktioner
Åbningstider 2024
Tilmeld dig vores nyhedsbrev
Forårsauktion, 24124
Rullebure, 24130
Paller & pallerammer, 24127
Halv- & helfabrikat, 24128
Både & tilbehør, 24125
Oprydnings salg, 24131
LEGO Technic, 24129
Betonsiloklodser / Beton legoklodser, 24126
Cykler, 24136
Partivarer, 24137
Maskiner & værktøj, 24132
Rundbuehaller, 24134
Ugens Kræs, 24133
Oprydningssalg, 6261 Bredebro - 24121
Branddøre & Spærtræ, 24119
Kontormøbler - Skærbæk, 24118
4. Kvartal ekstra salg
Filter - Kategori: Helse kabiner, Løgumkloster, 21027;
45. Blandet palle
Blandet palle med bøger, knive, pærer, lamper, knager mm. Brugt, MOMSFRI
Nuværende bud:
0,00
DKK
Start dato: 02.05.2024 12:00
Slut dato: 12.05.2024 19:56
45. Store vandglas, 132 stk.
132 stk. store vandglas. Måler H12,5 og Ø9 cm. Perfekte til gildesalen, kantinen, forsamlingshuset eller lign. Brugte, så en smule glaspest kan forekomme. +MOMS
Nuværende bud:
0,00
DKK
Afgiv Bud
Slutter om:
3 dage, 11:38:19
Slut dato: 05.05.2024 19:41
46. Tagbøjler & skilåse
Stort parti skilåse. Mange stk. Skilåsen giver dig mulighed for at låse skiene fast til skistativer, træer, lygtepæle mm. og er også velegnet til blot at låse de to ski sammen mellem bindingerne, så de ikke lynhurtigt kan stjæles, fordi..... SE MERE
Nuværende bud:
0,00
DKK
Start dato: 02.05.2024 12:00
Slut dato: 12.05.2024 19:56
46. Stjerne lyskæder, 10 meter.
5 x 2 meter lyskæder med stjerner. 1 sektion er 2 meter og har 25 stk. nedhæng (140 cm), hvorpå der sidder ca. 19 stk. stjerner. Lyskæderne kan umiddelbart sættes sammen. Til 240 volt. Brugt, så enkelte pærer virker ikke. MOMSFRI
Nuværende bud:
0,00
DKK
Afgiv Bud
Slutter om:
3 dage, 11:38:19
Slut dato: 05.05.2024 19:41
46. Asmussen stumtjener i hvid & Vægtæppe i olivengrøn. 6780 Skærbæk
Står i 6780 Skærbæk. Asmussen stumtjener i hvid som måler H:180 cm. Brugt. Vægtæppe i olivengrøn med motiver af fugle. Måler 122 x 51 cm. Brugt. Oprydning fra virksomhed. +MOMS
Nuværende bud:
0,00
DKK
Lukket d. :
28.04.2024 19:50
47. Nerf gun, 6 stk.
Nerf gun, 6 stk. Med 10 skud i hver. Ubrugt og i original emballage + MOMS
Nuværende bud:
0,00
DKK
Afgiv Bud
Slutter om:
3 dage, 11:38:19
Slut dato: 05.05.2024 19:41
47. Elefant riste, 16 stk, 6630 Rødding
Står i 6630 Rødding. Elefant riste, 16 stk. Måler mellem 1080-1060 L x 960-700 B x 30 H. Ubrugt og pæn stand. + MOMS
Nuværende bud:
0,00
DKK
Lukket d. :
22.05.2022 20:15
47. Pærer, stikkontakter mm.
Parti med stikkontakter, forskellige slags pærter mm. Ubrugte, MOMSFRI
Nuværende bud:
0,00
DKK
Start dato: 02.05.2024 12:00
Slut dato: 12.05.2024 19:56
47. Reol med jalousi låger, 4 stk. 6780 Skærbæk
Står i 6780 Skærbæk. 3 stk. reoler UDEN indhold med monteret overdel og med jalousilåger og 2x nøgler. Hvert måler B:116 x H:202 x D:45 cm. Brugt og den ene med skade. Alles låger mangler olie. 1 stk. Reol med monteret overdel og jalousi låge med nøg
Nuværende bud:
0,00
DKK
Lukket d. :
28.04.2024 19:55
48. Værktøjskuffert med værktøj
Værktøjskuffert med værktøj. På hjul og med teleskopisk håndtag, så den er nem at transportere frem og tilbage. Ubrugt og i original emballage. + MOMS
Nuværende bud:
250,00
DKK
Lukket d. :
20.11.2022 20:15
48. Elefant riste, 13 stk, 6630 Rødding
Står i 6630 Rødding. Elefant riste, 13 stk. Måler 1060 L x 960 B x 30 H. Ubrugt og pæn stand. + MOMS
Nuværende bud:
0,00
DKK
Lukket d. :
22.05.2022 20:15
48. Caféborde, 3 stk.
3 caféborde med hvid bordplade, grå ben og fod. Bordene kan justeres under fødderne for stabilitet. Bordpladerne måler 60x70 og er ca. 75 cm. høje. Bordene er brugte med brugsspor, små fejl og mangler kan forekomme. +MOMS
Nuværende bud:
100,00
DKK
Afgiv Bud
Slutter om:
3 dage, 11:38:19
Slut dato: 05.05.2024 19:41
48. Hynder, selepuder, paraplyer mm.
Blandet palle med 3 stk. hynder (1 stk. grå, 1 stk. stribet og 1 stk. sort), 2 stk. sorte selepuder, rulle hvid/cremefarvet filt, 10 meter insektnet (Hvid - 62 cm x 10 meter). Derudover diverse paraplyer. Noget brugt, andet ubrugt. MOMSFRI
Nuværende bud:
0,00
DKK
Start dato: 02.05.2024 12:00
Slut dato: 12.05.2024 19:56
49. Islande glas H16,5cm (31cl.), 77 stk.
77 stk Drinks/vandglas (H: 16,5 cm, 31 cl). Perfekte til gildesalen, kantinen, forsamlingshuset eller lign. Brugt men i pæn stand uden store skår. De er ikke undersøgt for mindre skår. MOMSFRI
Nuværende bud:
0,00
DKK
Afgiv Bud
Slutter om:
3 dage, 11:39:19
Slut dato: 05.05.2024 19:42
49. Nordlux Canada lamper, 12 stk.
Smukke glaspendler. 6 kasser m. 2 stk. i hver. Lamperne passer perfekt i et moderne køkken, over et fritstående køkkenbord/koge-ø eller som en gruppe over et spisebord. Ubrugt og i original emballage. +MOMS
Nuværende bud:
0,00
DKK
Start dato: 02.05.2024 12:00
Slut dato: 12.05.2024 19:57
49. Stigereol - 3x stiger og 22x hylder & Stigereoler i orange/rød, 3 sektioner. 6780 Skærbæk
Står i 6780 Skærbæk. Stigereol med 3x stiger og 22x hylder. UDEN indhold. Hver hylde måler 90 x 30 cm. og stige måler H:213 cm. Brugt. Stigereoler i orange/rød med 3 sektioner med bagbeklædning. Med hylder, endegavle og bogstøtter. 2x sektion måler 9
Nuværende bud:
100,00
DKK
Lukket d. :
28.04.2024 19:56
50. Hampstead Lighting Bach lysekrone, krom
Bach lysekronen er designet af Solzi Luce og fremstillet af Hampstead Lightning i Italien. Hver halogenpære er dækket af en mat hvid polycarbonatskærm. Brugt. + MOMS
Nuværende bud:
0,00
DKK
Lukket d. :
12.06.2022 20:15
50. Avita sprit - 36 stk. Visir - 200 stk. & handsker - 20 pakker
36 stk. Avita håndsprit 85%, 500 ML. Håndgel til hånd desinfektion. 20 pakker XL Nitrile handsker a´100 stk./pakke. Tynd og smidig engangshandsker, som er pudderfri og fødevaregodkendte. 200 stk, Visir m/velcro strop. Stabilt til ansigtet. +MOMS
Nuværende bud:
0,00
DKK
Start dato: 02.05.2024 12:00
Slut dato: 12.05.2024 19:57
50. Hængekøjer i rød, 2 stk.
Hængekøjer 2 stk. i rød. Der er ikke noget mere sommerligt og tropisk som synet af en hængekøje. Slå den op, hvor du vil, og kom tættere på naturen. Ubrugt og i original emballage, men oversete fejl og mangler kan forekomme. +MOMS
Nuværende bud:
0,00
DKK
Afgiv Bud
Slutter om:
3 dage, 11:39:19
Slut dato: 05.05.2024 19:42
51. Salt&peber, glas og serveringsfade, ca. 200 dele
Ca. 55 salt & peber sæt, 54 stk. blandede vandglas og 35 stk. blandede serveringsfade. Heraf 4 stk klare glas fade ca. Ø33cm., 6 stk hvide porcelænsfade ca. Ø31cm., 17 stk aluminiumsfade ca. Ø32cm..... SE MERE
Nuværende bud:
0,00
DKK
Afgiv Bud
Slutter om:
3 dage, 11:39:19
Slut dato: 05.05.2024 19:42
51. LED lyskæder, 96 stk.
LED lyskæderne, med 30 LED pærer, 96 stk. Lyskæderne er 3,2 meter lang og til ind dørs brug. Lyskæderne skal bruge 2 x AA batterier. i original emballage. +MOMS
Nuværende bud:
0,00
DKK
Start dato: 02.05.2024 12:00
Slut dato: 12.05.2024 19:57
52. Stjerner med lys, 20 stk.
20 stk. Smukke sorte metalstjerner med kobberfarvet tråd og 15 LED lys i varm hvid farve. De er batteridrevet. De måler 30 cm i diameteren. De vil pynte flot i vinduerne, i udstillinger eller lign. Ubrugte. + MOMS
Nuværende bud:
0,00
DKK
Start dato: 02.05.2024 12:00
Slut dato: 12.05.2024 19:57
52. Smukke brune runde solbriller, 2 stk.
Kvalitets runde solbriller i brun (AI 15027 C8, 46, 21-145) & kvalitets runde brune/gulige solbriller (AI 15027 C5, 46, 21-145). Originale design solbriller fra oprydning hos optiker. Glas kan skiftes til styrkeglas ved optiker. Ubrugte, +MOMS
Nuværende bud:
0,00
DKK
Afgiv Bud
Slutter om:
3 dage, 11:39:19
Slut dato: 05.05.2024 19:42
53. Sky eyewear solbriller, sort glans & Havanna solbrille, gylden
Originale kvalitets design solbriller, farve Havana gylden. & Kvalitets Sky eyewear solbriller, sort med glans. Originale design solbriller fra oprydning hos optiker. Vejl. udsalgspris 1.550.- kr. Glas kan skiftes til styrkeglas ved optiker. Ubrugte,
Nuværende bud:
0,00
DKK
Afgiv Bud
Slutter om:
3 dage, 11:40:19
Slut dato: 05.05.2024 19:43
53. Vandglas & snackfade
4 stk. snack fade med 4 rum, måler 27 x 27 cm. 34 stk. vandglas med mønster, 8,5 cm høje og 17 stk.vandglas 14 cm høje. Brugte, dog umiddelbart uden skår. MOMSFRI
Nuværende bud:
0,00
DKK
Lukket d. :
26.02.2023 20:00
Start
Forrige
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Næste
Slut
Side 15 ud af 18
Display
5
10
15
20
25
30
50
100
Alle