Auktionshuset Sønderjylland
Login
Brugernavn
Adgangskode
Husk mig
Log på
Glemt brugernavn?
Glemt adgangskode?
OPRET BRUGER LOGIN
Forside
Køb
Købsguide
Købsvilkår
Online auktioner
Fysiske auktioner
Salg
Salgsguide
Salgsvilkår
Fragt
Fragtmuligheder
Om os
Om Auktionshuset Sønderjylland
Ofte stillede spørgsmål
Vi tilbyder
Dødsboer
Konkurser
Maskiner, Køretøjer & Værktøjer
Runde tal
Kontakt
Vores team
Alle kategorier
Auktioner
Åbningstider 2024
Tilmeld dig vores nyhedsbrev
Forårsauktion, 24124
Rullebure, 24130
Paller & pallerammer, 24127
Halv- & helfabrikat, 24128
Både & tilbehør, 24125
Oprydnings salg, 24131
LEGO Technic, 24129
Betonsiloklodser / Beton legoklodser, 24126
Maskiner & værktøj, 24132
Køretøjer, 24138
Jakker & jakkesæt, 24117
Bang & Olufsen, 24122
Smykker & brillanter 24120
Oprydningssalg, 6261 Bredebro - 24121
Branddøre & Spærtræ, 24119
Kontormøbler - Skærbæk, 24118
Cykler, 24136
4. Kvartal ekstra salg
Filter - Kategori: Ophør af tømrer / snedker firma auktion, 2083;
42. Maleri
Maleri i guld-look ramme med målene L117 x H87 cm. I pæn stand. MOMSFRI
Nuværende bud:
100,00
DKK
Lukket d. :
02.04.2023 21:10
42. Køkkenudstyr og -service. 6780 Skærbæk
Står i 6780 Skærbæk. Køkkenudstyr og -service - bl.a. Malitta kaffemaskine, Severin mikroovn, Stelton kaffekande m.m. Brugt. Oprydning fra virksomhed. +MOMS
Nuværende bud:
100,00
DKK
Lukket d. :
28.04.2024 19:51
43. Elefant riste, 10 stk, 6630 Rødding
Står i 6630 Rødding. Elefant riste, 10 stk. Måler 1000 L x 900 B x 30 H. Ubrugt og pæn stand. + MOMS
Nuværende bud:
0,00
DKK
Lukket d. :
22.05.2022 20:10
43. Trådløs soundbar, Soundlogic
Trådløs soundbar, 20 W (4x5W), FM radio, genopladeligt batteri, USB stik. Den måler ca. 38 x 9 x 8 cm. Ubrugt og i original emballage. MOMSFRI
Nuværende bud:
0,00
DKK
Afgiv Bud
Slutter om:
5 dage, 09:15:32
Slut dato: 05.05.2024 19:40
44. Klare vaser, 32 stk.
32 stk. klare vaser. Højde 15 cm, Ø:10 cm. Brug dem til dekoration, blomster eller lign. Til konfirmationen, bryllup eller andet fest. Ubrugte, +MOMS
Nuværende bud:
0,00
DKK
Afgiv Bud
Slutter om:
5 dage, 09:15:32
Slut dato: 05.05.2024 19:40
45. Store vandglas, 132 stk.
132 stk. store vandglas. Måler H12,5 og Ø9 cm. Perfekte til gildesalen, kantinen, forsamlingshuset eller lign. Brugte, så en smule glaspest kan forekomme. +MOMS
Nuværende bud:
0,00
DKK
Afgiv Bud
Slutter om:
5 dage, 09:16:32
Slut dato: 05.05.2024 19:41
46. Stjerne lyskæder, 10 meter.
5 x 2 meter lyskæder med stjerner. 1 sektion er 2 meter og har 25 stk. nedhæng (140 cm), hvorpå der sidder ca. 19 stk. stjerner. Lyskæderne kan umiddelbart sættes sammen. Til 240 volt. Brugt, så enkelte pærer virker ikke. MOMSFRI
Nuværende bud:
0,00
DKK
Afgiv Bud
Slutter om:
5 dage, 09:16:32
Slut dato: 05.05.2024 19:41
46. Asmussen stumtjener i hvid & Vægtæppe i olivengrøn. 6780 Skærbæk
Står i 6780 Skærbæk. Asmussen stumtjener i hvid som måler H:180 cm. Brugt. Vægtæppe i olivengrøn med motiver af fugle. Måler 122 x 51 cm. Brugt. Oprydning fra virksomhed. +MOMS
Nuværende bud:
0,00
DKK
Lukket d. :
28.04.2024 19:50
47. Nerf gun, 6 stk.
Nerf gun, 6 stk. Med 10 skud i hver. Ubrugt og i original emballage + MOMS
Nuværende bud:
0,00
DKK
Afgiv Bud
Slutter om:
5 dage, 09:16:32
Slut dato: 05.05.2024 19:41
47. Elefant riste, 16 stk, 6630 Rødding
Står i 6630 Rødding. Elefant riste, 16 stk. Måler mellem 1080-1060 L x 960-700 B x 30 H. Ubrugt og pæn stand. + MOMS
Nuværende bud:
0,00
DKK
Lukket d. :
22.05.2022 20:15
47. Reol med jalousi låger, 4 stk. 6780 Skærbæk
Står i 6780 Skærbæk. 3 stk. reoler UDEN indhold med monteret overdel og med jalousilåger og 2x nøgler. Hvert måler B:116 x H:202 x D:45 cm. Brugt og den ene med skade. Alles låger mangler olie. 1 stk. Reol med monteret overdel og jalousi låge med nøg
Nuværende bud:
0,00
DKK
Lukket d. :
28.04.2024 19:55
48. Værktøjskuffert med værktøj
Værktøjskuffert med værktøj. På hjul og med teleskopisk håndtag, så den er nem at transportere frem og tilbage. Ubrugt og i original emballage. + MOMS
Nuværende bud:
250,00
DKK
Lukket d. :
20.11.2022 20:15
48. Elefant riste, 13 stk, 6630 Rødding
Står i 6630 Rødding. Elefant riste, 13 stk. Måler 1060 L x 960 B x 30 H. Ubrugt og pæn stand. + MOMS
Nuværende bud:
0,00
DKK
Lukket d. :
22.05.2022 20:15
48. Caféborde, 3 stk.
3 caféborde med hvid bordplade, grå ben og fod. Bordene kan justeres under fødderne for stabilitet. Bordpladerne måler 60x70 og er ca. 75 cm. høje. Bordene er brugte med brugsspor, små fejl og mangler kan forekomme. +MOMS
Nuværende bud:
0,00
DKK
Afgiv Bud
Slutter om:
5 dage, 09:16:32
Slut dato: 05.05.2024 19:41
49. Islande glas H16,5cm (31cl.), 77 stk.
77 stk Drinks/vandglas (H: 16,5 cm, 31 cl). Perfekte til gildesalen, kantinen, forsamlingshuset eller lign. Brugt men i pæn stand uden store skår. De er ikke undersøgt for mindre skår. MOMSFRI
Nuværende bud:
0,00
DKK
Afgiv Bud
Slutter om:
5 dage, 09:17:32
Slut dato: 05.05.2024 19:42
49. Stigereol - 3x stiger og 22x hylder & Stigereoler i orange/rød, 3 sektioner. 6780 Skærbæk
Står i 6780 Skærbæk. Stigereol med 3x stiger og 22x hylder. UDEN indhold. Hver hylde måler 90 x 30 cm. og stige måler H:213 cm. Brugt. Stigereoler i orange/rød med 3 sektioner med bagbeklædning. Med hylder, endegavle og bogstøtter. 2x sektion måler 9
Nuværende bud:
100,00
DKK
Lukket d. :
28.04.2024 19:56
50. Hampstead Lighting Bach lysekrone, krom
Bach lysekronen er designet af Solzi Luce og fremstillet af Hampstead Lightning i Italien. Hver halogenpære er dækket af en mat hvid polycarbonatskærm. Brugt. + MOMS
Nuværende bud:
0,00
DKK
Lukket d. :
12.06.2022 20:15
50. Hængekøjer i rød, 2 stk.
Hængekøjer 2 stk. i rød. Der er ikke noget mere sommerligt og tropisk som synet af en hængekøje. Slå den op, hvor du vil, og kom tættere på naturen. Ubrugt og i original emballage, men oversete fejl og mangler kan forekomme. +MOMS
Nuværende bud:
0,00
DKK
Afgiv Bud
Slutter om:
5 dage, 09:17:32
Slut dato: 05.05.2024 19:42
50. Uindfattede brillanter, ca. 0.75 ct. 6261 Bredebro
Står i 6261 Bredebro. Uindfattede brillanter. ca. 0.75 ct. Farven er Wesselton - Top Crystal (H-I). Klarhed P (2). Ubrugte. Vurderet af specialist i år 2019 til 12.000,- kr. Oprydningssalg. MOMSFRI
Nuværende bud:
3.300,00
DKK
Lukket d. :
28.04.2024 20:06
51. Uindfattede brillanter. ca. 0.44 ct., 6261 Bredebro
Står i 6261 Bredebro. Uindfattede marquiseformede brillanter. ca. 0.44 ct. Farven er Top Crystal cape (I-K). Klarhed SI2. Ubrugte, Vurderet af specialist i år 2019 til 5.000,- kr. Oprydningssalg. MOMSFRI
Nuværende bud:
1.900,00
DKK
Lukket d. :
28.04.2024 20:06
51. Salt&peber, glas og serveringsfade, ca. 200 dele
Ca. 55 salt & peber sæt, 54 stk. blandede vandglas og 35 stk. blandede serveringsfade. Heraf 4 stk klare glas fade ca. Ø33cm., 6 stk hvide porcelænsfade ca. Ø31cm., 17 stk aluminiumsfade ca. Ø32cm..... SE MERE
Nuværende bud:
0,00
DKK
Afgiv Bud
Slutter om:
5 dage, 09:17:32
Slut dato: 05.05.2024 19:42
52. Smukke brune runde solbriller, 2 stk.
Kvalitets runde solbriller i brun (AI 15027 C8, 46, 21-145) & kvalitets runde brune/gulige solbriller (AI 15027 C5, 46, 21-145). Originale design solbriller fra oprydning hos optiker. Glas kan skiftes til styrkeglas ved optiker. Ubrugte, +MOMS
Nuværende bud:
0,00
DKK
Afgiv Bud
Slutter om:
5 dage, 09:17:32
Slut dato: 05.05.2024 19:42
52. Uindfattede brillanter. ca. 0.90 ct. 6261 Bredebro
Står i 6261 Bredebro. Uindfattede brillanter. ca. 0.90 ct. Farven er Top Wesselton - Wesselton. Klarhed P (2) Ubrugte. Vurderet af specialist i år 2019 til 20.000,- kr. Oprydningssalg. MOMSFRI
Nuværende bud:
6.500,00
DKK
Lukket d. :
28.04.2024 20:06
53. Uindfattet oval brillant. ca. 0.36 ct. 6261 Bredebro
Står i 6261 Bredebro. Uindfattet oval brillant. ca. 0.36 ct. Farven er Cape (M). Klarhed SI2. Ubrugt. Vurderet af specialist i år 2019 til 4.500,- kr. Oprydningssalg. MOMSFRI
Nuværende bud:
1.950,00
DKK
Lukket d. :
28.04.2024 20:06
53. Sky eyewear solbriller, sort glans & Havanna solbrille, gylden
Originale kvalitets design solbriller, farve Havana gylden. & Kvalitets Sky eyewear solbriller, sort med glans. Originale design solbriller fra oprydning hos optiker. Vejl. udsalgspris 1.550.- kr. Glas kan skiftes til styrkeglas ved optiker. Ubrugte,
Nuværende bud:
0,00
DKK
Afgiv Bud
Slutter om:
5 dage, 09:18:32
Slut dato: 05.05.2024 19:43
Start
Forrige
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Næste
Slut
Side 13 ud af 16
Display
5
10
15
20
25
30
50
100
Alle