Hittegods smykker og mønter, 26006

Auktionsinfo
Sted

Auktionen slutter

11. januar 2026 19:45

EFTERSYN

I vores eftersyn, ud- & indleveringstid

Udlevering

Tirsdage fra kl. 16.00-17.30 og fredage fra kl. 13.00-16.00

Læssegrej

Ingen

Hilfiger herreur

Hilfiger herreur. Fremstår i fin stand. Salg for offentlig myndighed.

Kategori: Ure & smykker
Vare nr. 26006-001
Auktionshuset
450 DKK
Nuværende bud

Ole Lynggaard 14 karats guld broche med perle

Ole Lynggaard 14 karats guld broche med perle. Brochen er stemplet 585, og vejer 12 gram. Brugt, men pæn stand.

Kategori: Ure & smykker
Vare nr. 26006-002
Auktionshuset
4.400 DKK
Nuværende bud

Guldkæde med vedhæng, 14 karat

14 karats guldkæde med vedhæng, med diamant. Den er testet, stemplet (585 guld) og vejer 4,83 gram. Trænger evt. til rens. Brugt.

Kategori: Ure & smykker
Vare nr. 26006-003
Auktionshuset
1.900 DKK
Nuværende bud

Guld halskæde med hjertevedhæng 18 Karat

Guld halskæde med hjertevedhæng 18 Karat. Den er stemplet K18 og vejer 3 gram. Kæden er gået ud af låsen, og skal samles. Trænger evt. til rens. Brugt. Salg for offentlig myndighed.

Kategori: Ure & smykker
Vare nr. 26006-004
Auktionshuset
1.500 DKK
Nuværende bud

Seiko herreur

Seiko herreur. Trænger evt. til rens. Brugt. Salg for offentlig myndighed.

Kategori: Ure & smykker
Vare nr. 26006-005
Auktionshuset
450 DKK
Nuværende bud

Guld armbånd 8 Karat

Guld armbånd 8 Karat. Med navneplade. I stykker mellem kæde og lås. Brugt

Kategori: Ure & smykker
Vare nr. 26006-006
Auktionshuset
700 DKK
Nuværende bud

Guld armbånd med sten, 14 Karat

Guld armbånd med sten, 14 Karat. Den er stemplet, se billede og vejer 6 gram. Stenene er i forskellige farver. 2 stk er faldet ud. Trænger evt. til rens. Brugt. Salg for offentlig myndighed.

Kategori: Ure & smykker
Vare nr. 26006-007
Auktionshuset
1.500 DKK
Nuværende bud

Guld armbånd 14 Karat

Guld armbånd 14 Karat. Den er stemplet 585 og vejer 7 gram. Trænger evt. til rens. Brugt. Salg for offentlig myndighed.

Kategori: Ure & smykker
Vare nr. 26006-008
Auktionshuset
2.450 DKK
Nuværende bud

ByBiehl signaturøreringe Signatur blomst med sten

ByBiehl signaturøreringe Signatur blomst med sten. De vejer 3 gram. Trænger evt. til rens. Brugt. Salg for offentlig myndighed.

Kategori: Ure & smykker
Vare nr. 26006-009
Auktionshuset
100 DKK
Nuværende bud

Dagmarkors 14 karat

Dagmarkors 14 karat. Den er stemplet 585 og vejer 0,5 gram. Trænger evt. til rens. Brugt. Salg for offentlig myndighed.

Kategori: Ure & smykker
Vare nr. 26006-010
Auktionshuset
500 DKK
Nuværende bud

Diverse smykker(6)

Diverse smykker(6). Den er diverse bijouteri halskæder, 5 stk. 2 stk har vedhænh. Thorshammer med ulv, stemplet 925 sterling sølv. Thorshammer vejer 3 gram. Trænger evt. til rens. Brugt. Salg for... Læs mere

Kategori: Ure & smykker
Vare nr. 26006-011
Auktionshuset
400 DKK
Nuværende bud

Månestens smykker (12)

Månestens smykker (12). 6 stk ringe, kæde med hjerte, 1 sæt øreringe med perle, andre enkelte øreringe. Trænger evt. til rens. Brugt. Salg for offentlig myndighed.

Kategori: Ure & smykker
Vare nr. 26006-012
Auktionshuset
275 DKK
Nuværende bud

Bonett dameur og Rosefield Dameur (2)

Bonett dameur i guldduble med hvid skiveog flexlænke, og Rosefield Octagon dameur i forgyldt stål. Trænger evt. til rens. Brugt. Salg for offentlig myndighed.

Kategori: Ure & smykker
Vare nr. 26006-013
Auktionshuset
75 DKK
Nuværende bud

Herrering 8 karat

Herrering 8 karat graveret. Den er stemplet 333 og vejer 3 gram. Måler 61. Trænger evt. til rens. Brugt. Salg for offentlig myndighed.

Kategori: Ure & smykker
Vare nr. 26006-014
Auktionshuset
650 DKK
Nuværende bud

Herrering 925 sterling sølv

Herrering 925 sterling sølv. Den er stemplet 925 og vejer 4 gram. Måler 57,5. Trænger evt. til rens. Brugt. Salg for offentlig myndighed.

Kategori: Ure & smykker
Vare nr. 26006-015
Auktionshuset
0 DKK
Nuværende bud

Herrering med stjerne 14 karat

Elegant guld herre ring med stjerne. Den er stemplet 585 HS og vejer 4 gram. Den måler 62. Trænger evt. til rens. Brugt. Salg for offentlig myndighed.

Kategori: Ure & smykker
Vare nr. 26006-016
Auktionshuset
1.600 DKK
Nuværende bud

Armbånd med navneplade 14 karat

Armbånd med navneplade 14 karat. Den er stemplet 585 og vejer 2 gram. På navnepladen er der graveret "Melanie" Trænger evt. til rens. Brugt. Salg for offentlig myndighed.

Kategori: Ure & smykker
Vare nr. 26006-017
Auktionshuset
900 DKK
Nuværende bud

Perlekæder (2)

Perlekæder (2). Perlekæde forgyldt sterlingsølv, Jens Aagaard, den er stemplet 925. Den måler 42 cm. Perlekæde med sterlingsølv lås. Stemplet 925. Måler 80 cm. Trænger evt. til rens. Brugt. Salg for... Læs mere

Kategori: Ure & smykker
Vare nr. 26006-018
Auktionshuset
900 DKK
Nuværende bud

Smykker (12)

Smykker (11). Armbånd sterling sølv, stemplet 925, måler 18 cm og vejer 14 g. Slipsenål, stemplet PGNIG og vejer 11 gram, Forgyldt broche, stemplet PCO 925 og vjer 3 gram, Ring med glassten.... Læs mere

Kategori: Ure & smykker
Vare nr. 26006-019
Auktionshuset
600 DKK
Nuværende bud

Smykker 925 sterlingsølv

Smykker 925 sterlingsølv. armbånd m hjerte, 2 g, Rund kæde m hjerte, 8 g, Kæde 3 g, slipsenål,, ring med sten, 4 g(55), ring med mange sten, 2 g(53,5), herrering med sten, 8 g (52,5), Abstrakt ring... Læs mere

Kategori: Ure & smykker
Vare nr. 26006-020
Auktionshuset
850 DKK
Nuværende bud

Emporio Armani herreur

Emporio Armani herreur i stål med lille sekunderviser i gave æske. Med stål lænke. Æsken er slidt. Brugt og med brugsspor. kan tænge til rengøring.

Kategori: Ure & smykker
Vare nr. 26006-021
Auktionshuset
175 DKK
Nuværende bud

Dugena 17 Rubis Antichoc vintage dameur

Forgyldt Dugena 17 Rubis Antichoc vintage dameur. Brugt og med brugsspor. Trænger til rengøring.

Kategori: Ure & smykker
Vare nr. 26006-022
Auktionshuset
50 DKK
Nuværende bud

Dyrberg/Kern ur

Dyrberg/Kern ur. Med diverse brugsspor. Fra dødsbo

Kategori: Ure & smykker
Vare nr. 26006-023
Auktionshuset
50 DKK
Nuværende bud

Sølvmønter, 4 stk.

4 stk. sølvmønter - Dronning Margrethe II, Droning Ingrid, 5. maj og 15. juni. Alle i lomme.

Kategori: Samlinger
Vare nr. 26006-024
Auktionshuset
900 DKK
Nuværende bud

Sølvmønter, 4 stk.

4 stk. sølvmønter - 2 x Dronning Margrethe II, Dronning Margrethe II & Prins Henrik og Kong Frederik IX & Arveprins Knud.

Kategori: Samlinger
Vare nr. 26006-025
Auktionshuset
920 DKK
Nuværende bud

Sølvmønter, 4 stk.

4 stk. sølvmønter - Dronning Margrethe II, Dronning Ingrid, Kong Frederik IX & Arveprins Knud og Konstantin Anne Marie.

Kategori: Samlinger
Vare nr. 26006-026
Auktionshuset
900 DKK
Nuværende bud

Sølvmønter, 4 stk.

4 stk. sølvmønter - Dronning Margrethe II.

Kategori: Samlinger
Vare nr. 26006-027
Auktionshuset
840 DKK
Nuværende bud

Bliv informeret om de nyeste auktioner direkte i din indbakke.

img

Vi sælger lidt af det hele

  • 10.000 følgere på Facebook
  • 17.950 oprettede brugere
  • 7.405 nyhedsbrev brugere
  • 500-2000 varenumre pr. uge
  • 70-95 % salg pr. auktion

Vi sælger lidt af det hele, og vi ser frem til mange kommende auktioner!

eye

Gennemsigtig køber gebyr

delivery

Afhentningsmuligheder

auction

Din auktionspartner