Dødsbo, 26023

Auktionsinfo
Sted

Auktionen slutter

25. januar 2026 19:30

EFTERSYN

I vores eftersyn, ud- & indleveringstid

Udlevering

Tirsdage fra kl. 16.00-17.30 og fredage fra kl. 13.00-16.00

Armring med smykkesten 14 KT guld.

Armring med smykkesten 14 KT guld. Vægt 35 gram. Brugt med brugsspor. Fra dødsbo

Kategori: Ure & smykker
Vare nr. 26023-001
Auktionshuset
11.525 DKK
Nuværende bud

Broche med 18 karat guld og Machetknap, belagt

Broche med 18 karat guld og Machetknap, belagt 20 gram. Brugt med brugsspor. Fra dødsbo

Kategori: Ure & smykker
Vare nr. 26023-002
Auktionshuset
1.925 DKK
Nuværende bud

Knaphulsknap 8 Karat

1 stk Knaphulsknap 8 Karat, 21 gram. Brugt med brugsspor. Fra dødsbo

Kategori: Ure & smykker
Vare nr. 26023-003
Auktionshuset
2.100 DKK
Nuværende bud

Dame ur Milani

Dame ur Milani Tænger til nyt batteri. Brugt med brugsspor. Fra dødsbo

Kategori: Ure & smykker
Vare nr. 26023-004
Auktionshuset
0 DKK
Nuværende bud

Herre ur fra Hugo Boss.

Herre ur fra Hugo Boss. Tænger til nyt batteri. Brugt med brugsspor. Fra dødsbo

Kategori: Ure & smykker
Vare nr. 26023-005
Auktionshuset
0 DKK
Nuværende bud

Ægte perlekæde m. lås

Ægte perlekæde med lås, nybetrukket. Brugt med brugsspor. Fra dødsbo

Kategori: Ure & smykker
Vare nr. 26023-006
Auktionshuset
50 DKK
Nuværende bud

Ægte perlekæde m. lås

Ægte perlekæde med lås. Låsen er decoreret med en perle. Brugt med brugsspor. Fra dødsbo

Kategori: Ure & smykker
Vare nr. 26023-007
Auktionshuset
0 DKK
Nuværende bud

Halskæde med karneol og jade

Halskæde med Karneol sten, ca 50 cm og halskæde med jade ca 50 cm. Brugt med brugsspor. Fra dødsbo

Kategori: Ure & smykker
Vare nr. 26023-008
Auktionshuset
50 DKK
Nuværende bud

Halskæde Quarts

Halskæde med Quarts sten, ca 50 cm Brugt med brugsspor. Fra dødsbo

Kategori: Ure & smykker
Vare nr. 26023-009
Auktionshuset
0 DKK
Nuværende bud

Ørestik og halskæde

Sterling sølv. To par Ørerstik, halskæde med ved hæng. Tynd kæde. Brugt med brugsspor. Fra dødsbo

Kategori: Ure & smykker
Vare nr. 26023-010
Auktionshuset
0 DKK
Nuværende bud

Ved hæng, 8 karat

Ved hæng, 8 Karat, Auqa Marin syntetisk sten - har ridser. Brugt med brugsspor. Fra dødsbo.

Kategori: Ure & smykker
Vare nr. 26023-011
Auktionshuset
0 DKK
Nuværende bud

Vedhæng, 14 karat guld

Vedhæng med Auqa marin sten. 14 karat guld. Brugt med brugsspor. Fra dødsbo

Kategori: Ure & smykker
Vare nr. 26023-012
Auktionshuset
275 DKK
Nuværende bud

Kobber mønt B&G

Kobber mønt B&G 7,5 cm vægt 212g. Brugt med brugsspor. Fra dødsbo

Kategori: Ure & smykker
Vare nr. 26023-013
Auktionshuset
50 DKK
Nuværende bud

Messing lysestager, 2 Stk.

Messing lysestager, 2 stk antikke H. 18 cm. Brugt med brugsspor. Fra dødsbo

Kategori: Belysning
Vare nr. 26023-014
Auktionshuset
0 DKK
Nuværende bud

Messing antik morter

Messing antik morter, alm brugspor. Messinge sålen er H. 9cm morter 16cm. Brugt med brugsspor. Fra dødsbo

Kategori: Kunst
Vare nr. 26023-015
Auktionshuset
0 DKK
Nuværende bud

Fad fra Thomas Ivory

Fad Thomas Ivory fra Tyskland, Mål 33cm. Brugt med brugsspor. Fra dødsbo

Kategori: Kunst
Vare nr. 26023-016
Auktionshuset
50 DKK
Nuværende bud

Mønt samling (ramme og mappe)

Mønt samling, ramme (925g) og mappe sterling sølv (68g). Brugt med brugsspor. Fra dødsbo

Kategori: Samlinger
Vare nr. 26023-017
Auktionshuset
425 DKK
Nuværende bud

Glasvase i krystal med låg

Glasvase i krystal med låg. Böhmish rød krystal. H. 27cm. Brugt med brugsspor. Fra dødsbo

Kategori: Design
Vare nr. 26023-018
Auktionshuset
50 DKK
Nuværende bud

2 stk Karaffel i krystal og flødekande

Karaffel med hank - krystal H. 24cm Vintage karaffel i krystal med sølvkrans H.37cm med låg uden 29,5cm. Krystal flødekande med hank H. 12cm. Brugt med brugsspor. Fra dødsbo

Kategori: Design
Vare nr. 26023-019
Auktionshuset
0 DKK
Nuværende bud

Rokoko porcelæns fad med hank

Rokoko fad med hank. Tysk porcelæn CT porcelæn, sart lyserød med guldkant. L.35 cm B25 cm. Brugt med brugsspor. Fra dødsbo

Kategori: Design
Vare nr. 26023-020
Auktionshuset
50 DKK
Nuværende bud

Antik JS porcelæn/potte med Iris

Antik JS porcelæn/potte med Iris - Art Nouveou krukken er fra omkring år 1930-1960. Brugt med brugsspor. Fra dødsbo

Kategori: Kunst
Vare nr. 26023-021
Auktionshuset
0 DKK
Nuværende bud

2 serverings sølvfade

2 serverings sølvfade mål på det store er L. 69 cm. Det lille fad er 24cm. Brugt med brugsspor. Fra dødsbo

Kategori: Design
Vare nr. 26023-022
Auktionshuset
0 DKK
Nuværende bud

Antik skål med figurer

Antik skål med figurer (In the manner of Minton Group, Blanc de chine. 19erne. skadet og krakeleret. Brugt med brugsspor. Fra dødsbo

Kategori: Design
Vare nr. 26023-023
Auktionshuset
0 DKK
Nuværende bud

Krukker med låg m. løve

Max Laeuger krukke med låg m. løve på låget. Begge dele med skår H. 64cm B. 30cm. Brugt med brugsspor. Fra dødsbo.

Kategori: Kunst
Vare nr. 26023-024
Auktionshuset
50 DKK
Nuværende bud

Urtepotter

Urtepotter i off-white udseende med en mørkegrøn guirlande og sløjfe-dekoration. Brugt med brugsspor. Fra dødsbo.

Kategori: Design
Vare nr. 26023-025
Auktionshuset
50 DKK
Nuværende bud

Porcelænsvase, tallerken og krukke

Porcelænsvase med forgyldte hanke, kant og blomstermotiv fra Dresden 19erne. H.20cm Tallerken med motiv blomst 30Cm Lille krukke/potte med guld kant 15 cm. Brugt med brugsspor. Fra dødsbo

Kategori: Design
Vare nr. 26023-026
Auktionshuset
0 DKK
Nuværende bud

Ølkrus med dansk tekst

Ølkrus med dansk tekst H. 28cm. Brugt med brugsspor. Fra dødsbo

Kategori: Design
Vare nr. 26023-027
Auktionshuset
0 DKK
Nuværende bud

5 sølv fade

5 sølv fade, i forskellige størrelser to af dem er med motiv i midten. Brugt med brugsspor. Fra dødsbo

Kategori: Design
Vare nr. 26023-028
Auktionshuset
50 DKK
Nuværende bud

Royal Cph askebæger

Royal Cph askebægre. Brugt med brugsspor. Fra dødsbo.

Kategori: Design
Vare nr. 26023-029
Auktionshuset
0 DKK
Nuværende bud

Meise kaffestel i porcelæn

Meise kaffestel i porcelæn med blomstermotiv og med guldkant. 1 sortering fra 1930erne. Håndmalet i meget pæn stand, 25 dele. Brugt med brugsspor. Fra dødsbo

Kategori: Design
Vare nr. 26023-030
Auktionshuset
50 DKK
Nuværende bud

Guld belagt kaffekop med hank

Guld belagt Kaffekop med hank, motiv af fyrtårnet, tilhørende i lille undertallerken. Håndmalet KPM Berlin porcelæn. Brugt med brugsspor. Fra dødsbo

Kategori: Design
Vare nr. 26023-031
Auktionshuset
50 DKK
Nuværende bud

Bronze trefodet skål

Bronze trefodet skål. Dekorerret med drager på siderne. H. 9cm. Brugt med brugsspor. Fra dødsbo

Kategori: Design
Vare nr. 26023-032
Auktionshuset
0 DKK
Nuværende bud

Oliemaleri af Anna Gottburgen

Oliemaleri af Anna Gottburgen, frisisk maler H. 37cm L. 47 Brugt med brugsspor. Fra dødsbo

Kategori: Kunst
Vare nr. 26023-033
Auktionshuset
0 DKK
Nuværende bud

Vintage bykort over Flensborg

Vintage bykort over Flensborg. Fra 1863 og optegnet med farver. H. 38cm L. 54,5 cm Brugt med brugsspor. Fra dødsbo

Kategori: Kunst
Vare nr. 26023-034
Auktionshuset
50 DKK
Nuværende bud

Akvarel B. Schröder

Akvarel B Schröder. Motiv med skov og by i baggrunden, 1943 i paspartu ramme. H. 49cm L. 54 cm Brugt med brugsspor. Fra dødsbo

Kategori: Kunst
Vare nr. 26023-035
Auktionshuset
0 DKK
Nuværende bud

Karhu træski

Karhu træski. Stavlimede og monteret med traditionel kabelbinding. L. 210 cm.

Kategori: Sport & fritid
Vare nr. 26023-036
Auktionshuset
0 DKK
Nuværende bud

Par Ilva loungestole (2)

Par Ilva loungestole med lakeret rørstel og sæde med flet af søgræs. Brugt med brugsspor.

Kategori: Hus & have
Vare nr. 26023-037
Auktionshuset
0 DKK
Nuværende bud

Barokform stolesæt (6)

Barokform stolesæt af mørklakeret bøg. Sættet består af 2 armstole og 4 almindelioge stole. Sæde og ryg monteret med sort sømbeslået læder. Brugt med brugsspor.

Kategori: Hus & have
Vare nr. 26023-038
Auktionshuset
0 DKK
Nuværende bud

Anschütz & Co. kompas

Anschütz & Co. kompas af messing med ophæng. Fremstår med alders og brugspatina.

Kategori: Design
Vare nr. 26023-039
Auktionshuset
50 DKK
Nuværende bud

Stressless stol og skammel i cremefarvet Alcantara

Stressless stol og skammel i cremefarvet Alcantara. Stel af mørkbejdset bøg. Enkelte brugsspor.

Kategori: Hus & have
Vare nr. 26023-040
Auktionshuset
0 DKK
Nuværende bud

Bliv informeret om de nyeste auktioner direkte i din indbakke.

img

Vi sælger lidt af det hele

  • 10.000 følgere på Facebook
  • 17.950 oprettede brugere
  • 7.405 nyhedsbrev brugere
  • 500-2000 varenumre pr. uge
  • 70-95 % salg pr. auktion

Vi sælger lidt af det hele, og vi ser frem til mange kommende auktioner!

eye

Gennemsigtig køber gebyr

delivery

Afhentningsmuligheder

auction

Din auktionspartner