reset_filters Filter - Kategori: UDE AF HUSET auktion, 6500 Vojens, 21053;

Engelsk standur fra omkring 1715 af urmager John Wigton, Edinburgh. Serviceret i 2015 af urmager Bjarne Thomsen, Aabenraa. Smukt og imponerende udskåret og med spændende detaljer. Kopier af papirer og service data medfølger. MOMSFRI
0,00 DKK

Lukket d. : 11.04.2021 20:30
Standur fra omkring 1820 af Alex Nimmo, fra Kirkealdy. Pæn stand. MOMSFRI
0,00 DKK

Lukket d. : 11.04.2021 20:30
Engelsk standur årgang 1784 af urmager John Smith i Chester. Serviceret i 2015 af urmager Bjarne Thomsen, Aabenraa. Smukt og imponerende udskåret og med spændende detaljer. Kopier af papirer og service data medfølger. MOMSFRI
0,00 DKK

Lukket d. : 11.04.2021 20:30
Årsur fra før 1950. Uret et blandt de første årsurer, der blev fremstillet. Fået nyt pendulfjeder og serviceret i 2015. MOMSFRI
0,00 DKK

Lukket d. : 11.04.2021 20:30
Fransk taffelur fra slutningen af det 17. århundrede eller starten af det 18. århundrede. Smuk stand i bronze. Af Thomas Laidlaw i London. MOMSFRI
0,00 DKK

Lukket d. : 11.04.2021 20:35
Blank kandelaber lysestage, ca 55 cm. 5 armet og i pæn stand. MOMSFRI
0,00 DKK

Lukket d. : 11.04.2021 20:35
Hutschenreuther juleplatte fra 1978. Designet af en dansk kunstner Ole Winther. I original emballage og i pæn stand. MOMSFRI
0,00 DKK

Lukket d. : 11.04.2021 20:35
0,00 DKK

Lukket d. : 11.04.2021 20:35
Sparekasse / spareboks i stål med 1-42 numre. Med plastbokse til pengene. Enkel og pæn. Ny model og ubrugt. MOMSFRI
0,00 DKK

Lukket d. : 11.04.2021 20:35